İlk Konut Alana Devlet Desteği.

MTA2MzQxMj konut hesabinda geri odemesiz destek sartlari neler e1600974452342

İlk Konut Alana Devlet Desteği

Devlet geri ödemesiz hibe yardımları ile ilk kez konut alacak vatandaşlar ve evlenecek olan vatandaşlar için 82 bin TL’ye kadar geri ödemesiz destekler sunuyor. 

 

MTA2MzQxMj konut hesabinda geri odemesiz destek sartlari neler
Konut hesabında geri ödemesiz destek şartları neler?

 

Devlet geri ödemesiz hibe yardımları ile ilk kez konut alacak vatandaşlar ve evlenecek olan vatandaşlar için 82 bin TL’ye kadar geri ödemesiz destekler sunuyor.

Devlet destekli geri ödemesiz hibe kampanyaları ile vatandaşların tasarruf sağlayabilmesi ve konut sahibi olabilmesi için yardım tutarları yükseltildi. Gürses Gazetesi’nde yer alan habere göre; devlet geri ödemesiz hibe yardım programları kapsamında 2020’de ilk kez konut alacak vatandaşlar 82 bin TL’ye kadar geri ödemesiz yardımlardan faydalanabilir.

Devlet garantili ev hesabı nasıl açılır?

Devletin açıklamış olduğu bankalardan konut hesabı açan vatandaşlar, birikim yaparak hibe olanaklarından yararlanabiliyor. Konut hesabı olanlara hibe yüzdeleri hesap zamanlarına göre değişiyor. Buna göre;

36 – 47 ay devlet garantili ev hesabı açanlara yüzde 15 katkı ile 24 bin 741 TL,

48 – 59 ay devlet garantili ev hesabı açanlara yüzde 18 katkı ile 26 bin 645 TL,

60 ay ve üzeri devlet garantili ev hesabı açanlara yüzde 25 katkı ile 28 bin 548 TL destek sağlanıyor.
Evlenecek kişiler ortak hesap açarsa bu tutar 57 bin TL’ye kadar ulaşıyor.

Devlet garantili hibeyle konut almak için hangi bankalara başvuru yapılmalıdır?

Belirli bir zaman içerisinde para biriktirip hibe ev parası kampanyasından yararlanabilmek için ilk şart kimliğinizle banka şubelerine başvuruda bulunmanızdır. Konut hesabı açabilmek için bankaya başvuru yapılması gerekiyor.

Devlet garantili hibe sağlayan ev hesabı nasıl işler?

Devlet garantileriyle hibe alabilmek için ev hesabı açan bireyler birikim yapmış oldukları bankalarda nakitlerini faize yatırabilecekler. Ev hesabı açan vatandaşlarda aranan bir diğer şart ise düzenli ödeme yapılmasıdır. Tek seferde yüksek tutar yerine aylık para biriktirilmesini teşvik eden düzenli ödemeler yapılması gerekiyor.

Devlet destekli geri ödemesiz parayla ev hesabı açan bireyler içerisinde en az 36 aylık hesabı bulunanlara hibe olanağı tanınacak. Paranın yatırıldığı aya bağlı olarak yüzde artış gösterecek ve böylelikle gençlerin para biriktirmesi mümkün olacak.

https://emlakkulisi.com/konut-hesabinda-geri-odemesiz-destek-sartlari-neler/649419

Tartışmaya Katıl

Listeleri karşılaştırın

Karşılaştırmak